![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658741
*
nr 1365 8741
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:10:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 20:30:55
1
100 kr
4/12 22:05:02
2
Vinnande bud
5/12 16:14:19
1
300 kr
5/12 16:14:19
2
350 kr (Budbetjänt)
5/12 19:18:56
1
400 kr
5/12 19:18:56
2
450 kr (Budbetjänt)
5/12 19:19:12
1
500 kr
5/12 19:19:12
2
600 kr (Budbetjänt)
7/12 18:01:21
1
700 kr
7/12 18:01:21
2
800 kr (Budbetjänt)
7/12 18:03:37
1
900 kr
7/12 18:03:37
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 8741
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 20:30:55 | 1 | 100 kr |
4/12 22:05:02 | 2 | Vinnande bud |
5/12 16:14:19 | 1 | 300 kr |
5/12 16:14:19 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/12 19:18:56 | 1 | 400 kr |
5/12 19:18:56 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/12 19:19:12 | 1 | 500 kr |
5/12 19:19:12 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:01:21 | 1 | 700 kr |
7/12 18:01:21 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:03:37 | 1 | 900 kr |
7/12 18:03:37 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53